Ведуча телеканалу "Київ"

Народилася 11 січня 1976 року у місті Горішні Плавні, Полтавська область. Закінчила магістратуру Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та курси Інтерньюз «Україна».

З 1995 працює на телебаченні. Починала як диктор на Комсомольському телебаченні ТРК «ГОК ТВ». Пізніше — журналістка новин, ведуча інформаційно-публіцистичних програм, круглих столів; регіональний кореспондент часопису «Партнери» (фундація Україна-США), радник міського голови з інформаційних питань.

1998–2001 — регіональний кореспондент ТСН, канал «1+1».

У травні-червні 2001 стажувалася у США за програмою Партнерство громад фундація «Україна-США» (USAID) за напрямками: інформаційна політика, залучення громадян, стратегічний план розвитку міста.

У 2002 році стала наймолодшим депутатом Комсомольської міської ради, член комітету зі створення стратегічного плану міста (керівник групи зв’язків з громадськістю).

2003 — редактор ток-шоу «Життя прекрасне» та журналіст «Запитайте у лікаря» на Новому каналі. Згодом — ведуча новин на ТРК «Київ».

У 2004–2007 роках працювала на телеканалі НТН ведучою новин, програм-інтерв’ю з політиками «Вчасно про головне», тижневика «Вчасно-підсумки», виборчих телемарафонів.

Номінувалась на премію «Людина року» в галузі найкращий журналіст електронних ЗМІ.

У 2007–2010 — на каналі «1+1». Працювала ведучою ТСН, а також у виборчому проекті «Тільки про головне», «Сніданку з 1+1», суспільно-політичних телемарафонах. У травні 2010 разом з колегами підписала лист проти цензури на каналі, який підтримали журналісти з каналу СТБ та сотні інших медійників, в наслідок чого утворився рух «Стоп цензурі!».

2008 — випускниця проекту «Аспен — Україна», що проводить Фонд Віктора Пінчука у співпраці з Інститутом ASPEN (США).

2009 — випускниця Української Школи Політичних Студій, член Ради випускників. Літній Університет демократії при Раді Європи (Страсбург).

У червні-липні 2010 навчалася у Московській школі політичних досліджень.

2010 — співзасновник та ідеолог громадського проекту «Школа для студентів-лідерів „Покоління 2020“», що реалізується коштом його засновників.

2011 — створення та проведення «Медіашколи» для молодих журналістів України (за підтримки «Телекритики» та Фонду Гайнріха Бьолля).

2011–2013 — Телеканал ТВі. Ведуча новин, телемарафонів, політично-публіцистичної програми «Вчасно про головне». Після непрозорого продажу каналу, конфлікту між колективом та новим керівництвом пішла з каналу разом з колективом.

2013–2017 — Громадське радіо. Ведуча, журналіст.

2014 — Автор телепроекту «Перезавантаження по-європейськи». Спільний проект каналу ICTV та Благодійного фонду відомого мецената Богдана Гаврилишина. Проект включає низку репортажів про зміни в інших країнах, реформи, цікаві ініціативи, досвід, який може бути прикладом для України.Також за результатами поїздок було зроблено шість програм з різних країн про участь української молоді в проекті «Молодь змінить Україну», який реалізує і фінансує Благодійний фонд Богдана Гаврилишина.

У  2014 після отримання напрямку на суспільне мовлення стала ведучою новин на Першому Національному, який 7 квітня 2015 року після підписання Президентом закону про суспільне мовлення став UA: Перший. Крім новин та інтерв’ю ведуча та співавтор проекту «Зроблено в Європі». Програма про євроінтеграцію країн, що колись були в СРСР та соцтаборі, про зміни, що відбулися в їхньому суспільстві і який досвід вони набули в Євросоюзі.

З вересня 2017 до березня 2020 — ведуча новин “24 каналу”.

З березня 2018 — ведуча інформаційних програм “Радіо «НВ»”.

З 2 березня 2020 Ілону Довгань разом з Лесею Вакулюк було скорочено з 24 каналу через його переформатування

З грудня 2020-го – ведуча новин телеканалу “Київ”.