«Відкритому уроку» - спільному проекту телеканалу «Київ», Департаменту освіти і науки КМДА та Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, - виповнився рік.

Зазначимо, минулої весни під час запровадження карантину телеканал першим в країні почав транслювати відео-уроки для учнів 11 класів, щоб допомогти їм успішно скласти ЗНО.

Зйомки розпочалися в середині березня 2020-го, і вже буквально через два дні пішли в ефір. До речі, найперший урок (історія України) набрав рекордну кількість переглядів і вони продовжуть зростати. Всього тільки за весну на сторінці телеканалу в Facebook телеуроки «Києва» переглянули 7,64 млн. разів.

Загалом за минулу весну вчителі шкіл, гімназій, ліцеїв міста Києва, методисти і викладачі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка записали понад 100 уроків з різних дисциплін: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька, англійська мова. І ми сподіваємось, вони дійсно допомогли учням успішно скласти ЗНО.

А восени із початком нового навчального року стало зрозуміло, що потрібно продовжувати цю практику. Більш того – охопити програму середньої школи і не обмежувати кількість предметів. Тож з’явилися уроки з українознавства, трудового навчання, образотворчого мистецтва, мистецтва, музичного мистецтва, фізичної культури, правознавства.

На сьогодні відзнято близько 400 уроків. У проекті взяли участь понад 150 викладачів. При цьому вдалося залучити кращих з найкращих. Серед них було кілька Заслужених учителів України, як наприклад, Яна Коваль (хімія), Олександр Худобець (історія), а також фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2018, який увійшов в рейтинг «Топ 30 до 30-ти» Олександр Черкас (вчитель інформатики, української мови та літератури) та ін.

Сьогодні уроки продовжують знімати. Їх можна подивитися в ефірі телеканалу «Київ», а також на youtube-каналі.