5 квітня - рівно рік, як новини виходять з телецентру на Подолі. тепер студія отримала суперсучасний вигляд - її обладнали відеостіною.

Останній рік для телеканалу «Київ» виявився роком змін.

У квітні 2020-го ми екстренно переїхали в нове приміщення, де буквально на колінках писали новини, щоб не випадати з ефіру. Це було важко, незвично, але ми впоралися. А від учора, 5 квітня, ми ще й працюємо в оновленій студії, обладнаній сучасною суперстіною. Про життя телевізійників телеканалу «Київ» у період змін – далі.

5 квітня – рівно рік, як новини виходять зі студії на Подолі. Переїхати довелося, адже на Хрещатику, де було приміщення телеканалу, сталася пожежа в колекторі з електропроводами. Канал знеструмили, тож довелося терміново переїжджати.

«Усі в швидкому темпі мали зібратися і переїхати сюди. У нас на той час тут було побудоване тимчасове АСБ (апаратно-студійний блок – ред.). Тому ми без втрат зайшли в ефір і “загубили київську студію”. На той час тут працювалла одна студія, де ми випускали деякі передачі», – розповів Едуард Скрипник, арт-директор телеканалу «Київ».

В ефірі – все ідеально, а що було за ним – випускова група новин не забуде ніколи.

«Це було дуже смішно. Коли випусковий редактор, наприклад, писав текст у MS Word. Після цього цей текст пересилався в месенджері чи поштою ведучому. Ведучий переписував текст після себе, зберігав і знову пересилав текст літредактору. Літредактор виправляв там помилки. І от у такому режимі ми працювали декілька тижнів», – наголосила Ірина Главацька, шеф-редактора «Київ. NewsRoom».

Найскладнішими були перші дні, адже ніхто не розумів, що й куди. Ця зміна потрапила на випускового редактора, який «спіймав удачу за хвіст» – Юрія Гриника.

«Коли я прийшов зранку на роботу – я був шокований. Стояло всього кілька комп’ютерів. Не було абсолютно програмного забезпечення, як ми звикли, де заливається відео, де тексти, все воно поєднано.Відтак, мені довелося згадувати, як я працював 20 років тому. Але якось ми впрорались. Навіть не знаю, звідки взялися сили і взагалі, як це можна було зробити. Напевно, у такій стресовій ситуації людина знаходить резерви», – зазначив Юрій Гриник.

На колінках, у телефоні, у блокнотах, і навіть вдома – як тільки не нотували свої сюжети журналісти.

«Нас просто відправили додому, але не відпочивати. Ми сиділи й моніторили новини. Раз на годину в кожного з нас була включка. За цю годину ми мали підготуватися повністю – максимально дізнатися інформацію про новину. Потім у студію я вмикалася з планшету й розповідала ту конкретну новину», – розповіла журналістка Юлія Терлецька.

Телеканал Київ - #ДивисьКиїв Телеканал Київ - #ДивисьКиїв Телеканал Київ - #ДивисьКиїв Телеканал Київ - #ДивисьКиїв Телеканал Київ - #ДивисьКиїв

Такий режим був кілька тижнів. Поступово все стало на свої місця. Зараз, рік по тому, все по-іншому і навіть краще, ніж було раніше.

А ще 5 квітня 2021-го так історично склалося, що ведучі телеканалу «Київ» відранку вітають глядачів із нової студії. Величезні плазми і Київ за спиною – словом, розігнатися є де.

Денні ведучі, Лілія Гулей та Олеся Кобзар, зазначили, що працювати стало просторніше.

Рік змінив телеканал «Київ» до невпізнанності. Але це ще не кінець, адже, як каже шеф-редакторка Ірина Главацька, – далі тільки вперед і вгору.