21 серпня 1995 року був заснований телеканал «Київ» - інформаційно-просвітницький мовник для громади столиці.

Телеканал «Київ» 21 серпня відсвяткував свій ювілей – 25 років в ефірі. Цього дня 1995 року був заснований муніципальний мовник – канал київської громади. За форматом – інформаційно-просвітницький телеканал. Як змінювався мовник за 25 років, розповіли ті, що працюють тут від заснування каналу у сюжеті новин «Київ NewsRoom».

Сьогодні в newsroom’і телеканалу «Київ» працює півсотні людей. А 25 років тому все починалося з 6-ти журналістів, двох ведучих та одного літредактора. Такою тоді була інформаційна служба телеканалу «Київ».

Таким телеканал «Київ» пам’ятає і Тетяна Палій – одна з редакторів «Київ NewsRoom». Вона – серед старожилів телеканалу – працює тут вже 24 роки. За цей час встигла себе спробувати у ролі журналіста, і ведучої, і редактора. Тут вона знайшла своє кохання – вийшла заміж за оператора ТЖК. Згадує: тоді на телеканалі не вистачало ресурсів, хоча в ефір завжди виходив якісний продукт.

«В редакції тодішньої інформаційної програми «Хрещатик» був всього лишень один комп’ютер на всіх. Нам доводилось швиденько писали тексти, для того, щоби набрати їх на комп’ютері, бо потім за тобою черга, щоб сформувати мікрофонну папку. Не було жодного автомобіля на каналі «Київ», до нас щоденно приїжджали авто з КМДА і на цих автомобілях наші знімальні групи їздили на зйомки. Як такого прямого ефіру не було, оскільки ми записували новини завчасно», – пригадує Тетяна Палій.

Зараз на телеканалі «Київ» – сучасна студія і кілька десятків телекамер. А от більше 20 років тому зі знімальною технікою було скрутно, згадує Дмитро Гарастюк. Зараз він – студійний оператор, проте працював і на виїздах з журналістами. Свій перший день на телеканалі «Київ» пам’ятає так, ніби це було вчора.

«Це було 14 січня після новорічних свят. Ми прийшли на роботу, я вперше побачив приміщення на Хрещатику, де знаходився телеканал. Мене відвели в ТЖК і показали 4 камери на всю телекомпанію. Це були БТками, 9 штативів «Вінтон». Дві камери працювали на новини і ще дві – на програми. У нас були 15-хвилинні касети, і більше 15 хвилин оператор не міг зняти. Тому доводилося відразу знімати під ефір», – розповідає Дмитро Гарастюк.

Ведучий Олекса Кібкало працює на телеканалі більше 10 років. Каже, – пишається, що працює на мовнику, який не схожий на жоден інший. «Телеканал «Київ» – це канал контрастів. Принаймні тоді був точно. Я пам’ятаю, як ще носили відеокасети… Тоді це був канал поза часом. Мене завжди дивувало – муніципальний канал – так, але це ж канал столиці! Колосальні можливості, студія в центрі міста… Коли я туди прийшов, я думав – це реально медіавибухівка!», – зазначив ведучий.

За 25 років на телеканалі «Київ» зберігся потужний архів. «Робота архіву полягає в тому, що ми зберігаємо історичний фонд фактично. Це історія Києва за той час. Все те, що ми показуємо, в нас є в архіві. Ми можемо «підняти» кожен день», – акцентує завідувач відеотеки Валерій Федак.

Журналісти телеканалу «Київ» цінують своє місце роботи тим, що тут немає цензури. Більше того, проекти журналістських розслідувань телеканалу приносять реальну користь громаді. «Я за 6 з лишнім років роботи на телеканалі «Київ» жодного разу не пам’ятаю, аби мені сказали подавати ту чи іншу інформацію в зв’язку з якимось темником чи баченням позиції керівництва. Такого не було, – ділиться ведуча програми «Служба порятунку» Катерина Бруснікіна. – В нас є успішні історія багатодітної родини, яка завдяки проекту отримала нове житло. Вони – погорільці, які залишилися без житла, без даху над головою, без копійчини грошей, абсолютно без нічого. Ми зробили про це сюжет, і вже наступного дня після ефіру зателефонував глядач, експерт і запропонував цій родині звернутися до свого знайомого, в якого пустував приватний будинок».

Телеканал «Київ» розпочинав своє мовлення з будівлі на Хрещатику, 5в. Але в квітні цього року після пожежі вся команда телеканалу переїхала на вулицю Глибочицьку, що на Подолі. Новий офіс, сучасна студія, нові проекти – мовник стрімко розвивається. Нещодавно на телеканалі «Київ» з’явилися проекти, створені спільно з радіо «Київ». Також оновився сайт, як додаткова платформа поширення інформації. А вже невдовзі телеканал буде дивувати глядача новим якісним контентом.

«У нас має з’явитися невелике реаліті-шоу, яке ми власними силами придумали. З’явиться документальний проект про рятівників – про тих людей-героїв міста, які щодня виїжджають на службу і надають допомогу киянам в критичних ситуаціях», – підсумовує генеральний продюсер мовника Олександр Мельничук.

Якісні зміни, які відбулися в ефірній сітці і в якості контенту за останній рік, уже отримали позитивний відгук у телеглядачів. За підсумками 2019 року телеканал «Київ» став другим серед регіональних телеканалів в системі рейтингів Big Data UA.