Відзнаку отримала команда авторського проекту радіоведучої Олени Вострової ІПСО.

Авторський проект радіоведучої й психологині Олени Вострової ІПСО (інформаційно-психологічна спецоперація), який виходить у теле- й радіоформаті – на телеканалі «Київ» та в ефірі радіо «Київ 98 FM» – отримав почесну відзнаку.

Команду проекту нагородили подякою від генерала, Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного «за активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу Збройним Силам України, що наближує Перемогу над ворогом».

Подяка від самого Залужного – це особлива відзнака для багатьох, хто зараз робить на своєму місці все і трохи більше, щоб наблизити перемогу України.

«Я дуже вдячна Страткому за довіру. Цей проект нарешті став таким, яким він задумувався, саме завдяки Збройним Силам України. Зрозуміло, що від початку ми не могли багато про що говорити. А зараз, коли вже зрозуміли, що ворог проводить доволі потужні кампанії, то, звісно, що Збройні Сили України теж мали й мають можливість зараз включатися, щоб протидіяти через інформування суспільства.

Тобто цей проект – це така співпраця безпосередньо із ЗСУ. Зрозуміло, що не завжди можна всю інформацію відкривати, але якусь частину вони відкривають і роблять таке інформаційне просвітництво, це дуже важливо. Тому проект працює саме завдяки цій співпраці», – прокоментувала Олена Вострова.

Проект ІПСО був започаткований вісім місяців тому – у квітні 2022 року. Він був спрямований на те, щоб розказувати людям, які відбуваються інформаційно-психологічні кампанії, скеровані ворогом проти українців, а також проти власного населення на Росії й проти західного світу.

Спочатку він не містив такого наповнення, як зараз, тому що не було взаємодії безпосередньо з військовими підрозділами, які займаються стратегічними комунікаціями й інформаційно-психологічними операціями. Програма виходила як прямі ефіри зі спікерами у вигляді інтерв’ю. А три місяці тому відбулося переформатування проекту, і він уже набув такого змісту, як планувалося від початку.

«У вересні 22-го року ми почали співпрацювати зі Страткомом ЗСУ й безпосередньо з Тарасом Дзюбою – полковником ЗСУ, головним спеціалістом Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України. Ми з ним почали проводити як годинні прямі ефіри, так і робити короткі відеоматеріали для телебачення. І якщо на ефірах ми розкладали повністю майже всі головні інформаційні кампанії і вкиди, фейки, спецоперації, які проводила Росія, то в коротких роликах ми більше висвітлювали якісь технології й те, як саме ці інформаційно-психологічні спецоперації працюють. Щоб звичайні люди отримали критерії оцінки й мали можливість самостійно зрозуміти: це ІПСО чи це вкид, чи це фейк, чи це якісь інші інформаційні маніпуляції», – говорить ведуча.

Команда проекту відслідковує все, що відбувається в інформаційному просторі, як це впливає на нас, і пояснює, як сприймати й перевіряти цю інформацію, до чого бути готовими, які є правила безпеки в інформаційному просторі, яким джерелам варто довіряти.

Росія досить потужно працює у сфері інформаційно-психологічних атак, і досить часто люди споживають цю інформацію як достовірну й таку, яка дуже сильно впливає на їхній емоційний стан, призводить до зміни психіки і, відповідно, до зміни їхнього вибору й до зміни дій. Тому одне з головних завдань проекту – протидіяти панічним настроям.