Американське бізнес-реаліті Shark Tank виходитиме з 10 травня по буднях у прайм-таймі.

Прем’єра «Акул бізнесу» відбулася у 2009 році на американському каналі АВС під час розпалу економічної кризи, коли багато бізнесів збанкрутували. У таких обставинах складно було знайти інвестора на стартап. Однак реаліті-шоу Shark Tank підняло дух підприємців і показало, що в малого бізнесу в Америці є надія не тільки на виживання, але й на успішний розвиток. Шоу миттєво стало суперрейтинговим й 11 років поспіль виходило в прайм-тайм.

Це шоу – реальна можливість втілити свою ідею в життя або підняти свій бізнес на новий рівень.

Стартапери зустрічаються зі справжніми «акулами» американського бізнесу, готовими вкласти гроші в бізнес-ідею, яка їм здасться цікавою.

У Shark Tank беруть участь реально багаті американські підприємці – «акули бізнесу», які добре знаються на інвестиціях. Під час співбесіди з учасниками, яким вдалося пройти жорсткий кастинг, «акули» ставлять безліч каверзних запитань, щоб обрати найкращу бізнес-ідею.

Подати заявку на участь у шоу може будь-яка людина, у якої є бізнес-проект. У разі проходження відбору завданням автора ідеї буде зробити яскраву презентацію й переконати одного або декількох інвесторів вкласти гроші в цю справу.

Процес презентації часто проходить у досить жорстких умовах, адже «акули бізнесу» не проти гарненько «пропісочити» учасників перед тим, як оголосити своє рішення. Ну і, звичайно ж, якщо конкурсант не зможе відповісти на їхні запитання, то його шанси на отримання грошей для розвитку власної справи різко зменшаться.

Чим цікаве шоу:

  • Практичною користю. «Акули» не тільки ставлять питання, а й дають зворотний зв’язок та рекомендації. Це реальна безкоштовна консультація, яка може допомогти не тільки стартаперам, що беруть участь у шоу, але й телеглядачам. Раптом ви почуєте з екрану телевізора таку пораду, яка саме вам допоможе у власному бізнесі?
  • Новими ідеями. Це шоу – нескінченний потік ідей бізнесу, які також можна спробувати втілити в життя.
  • Шоу просто цікаво дивитися. Наприклад, як багаті люди не соромляться тестувати різні продукти, вигадані молодими підприємцями.

А хто ж «акули»?

Кевін О’Лірі. Його ще називають Містер Чудовий. Ця людина насправді жорстка й розважлива, коли справа стосується прибутку. Він не дуже соромиться у висловлюваннях, спілкуючися з учасниками та колегами. Він прямо говорить те, що думає про вас і ваш проект.

Роберт Херявек. Уродженець Югославії, який сьогодні входить до числа найвідоміших підприємців Північної Америки. Його IТ-компанія Herjavec Group в Торонто займається питаннями інтернет-безпеки, а щорічні прибутки прирівнюються до 150 мільйонів доларів.

Барбара Коркоран. Вона відкрила венчурну компанію Barbara Corcoran Venture Partners, яка підтримує амбітних інтелектуалів під час їхніх перших кроків у бізнесі. Відома як «Королева нерухомості Нью-Йорка» за те, що перетворила свою першу тисячу доларів, позичену в одного з друзів, в успішне агентство нерухомості з оборотом в 5 мільйонів.

Марк Кьюбан. Він найбагатший, а тому дуже різкий і прямолінійний інвестор. Статок підприємця наближається до позначки в 4 мільярди доларів. На проекті він уклав найбільше угод.

Деймонд Джон. Його називають творцем брендів: кежуал-одяг Fubu, мережа Blueprint+Co або брендингова фірма Shark Group. Його секрет – точне планування. Якщо вам доведеться спілкуватися з Деймоном Джоном, то заздалегідь підготуйте чіткий план дій – тоді успіх вам гарантований.

Успішні проекти, які були втілені:

  • Scrub Daddy – компанія з виробництва засобів для очищення інструментів, у яку інвестор у 2012 році вклав 200 тисяч доларів (за 20% частку бізнесу). А у 2018-му вартість компанії склала 170 мільйонів.
  • Tipsy Elves – компанія з продажу веселих різдвяних светрів, у яку інвестор у 2013-му вклав 100 тисяч (за 10% частку бізнесу). До 2019-го року компанія продала товарів на 100 мільйонів.

Цікаво, що Аліна Кравченко, мати-одиначка й іммігрантка з України, придумала бізнес-ідею: аплікатор крему для підгузків, який можна наносити однією рукою. Кравченко вирішила спростити процес зміни дитячого підгузка, оскільки свого часу їй було вкрай незручно це робити. Однією рукою вона притримувала сина для безпеки, а іншою намагалася нанести крем, розгорнути і надіти підгузник. Тому Аліна вирішила створити спеціальний аплікатор SwipenSnap, щоб спростити мамам завдання. Акули бізнесу на шоу повірили в її проект.

Дивіться бізнесове реаліті-шоу «Акули бізнесу» на телеканалі «Київ» по буднях о 19:10.