Вперше за 25-років свого існування телеканал «Київ» знімає документальне кіно. У виробництві відразу три масштабні проекти.

Фільм «Карантин» присвячений епідемії Covid-19 в столиці України. У фільмі показана робота столичних медиків. Телевізійники знімали в самому епіцентрі подій – червоній зоні, в палатах, де лежать хворі на коронавірус. Режисер – Ольга Гібелинда, ініціатор проекту і продюсер – керівник «Радіо Київ – 98 ФМ» Наталія Лященко. Прем’єра фільму відбудеться найближчим часом. На каналі не виключають, що якщо ситуація з епідемією загострюватиметься, знімуть продовження.

Проект «Герої міста» задуманий як багатосерійний документальний фільм і розповідає про щоденну роботу різних міських служб – рятувальників, пожежних, працівників водоканалу, які ліквідовують масштабні аварії, операторів колцентру гарячої лінії, психологів, які працюють з постраждалими.

«Ми вирішили зробити цикл про всі аварійні служби міста. Хочемо показати, як по-справжньому виглядають події, які для більшості киян – просто повідомлення у випуску новин. А для когось це реальна щоденна робота – рятувальники виїжджають розгрібати завали будинків, що обвалилися, працівники «Київводоканалу» спускаються в колектори, куди не лізуть навіть діґґери», – розповідає продюсер «Героїв міста» головний продюсер телеканалу «Київ» Олександр Мельничук.

Кожна серія циклу 25-30 хвилин. Режисер – Олексій Лябах, сценарист – Олена Маслаченко. Вже вийшов перший фільм, присвячений вибуху будинку на Позняках. Авторам вдалося похвилинно відновити спогади мешканців будинку, що кожен з них робив в момент вибуху. Також покроково розповідається, як рятувальники дізналися про трагедію, що побачили на місці і як дістали з-під завалу першу жертву. Вдалося знайти запис першого дзвінка на гарячу лінію – Насті, дівчани, у якій загинула вся сім’я і яка виявилася сама заблокованою в зруйнованому будинку.

У фільмі використані кадри журналістів телеканалу, які одними з перших виявилися на місці трагедії і пропрацювали там до самої ночі.

«Це звичайна практика на американських телеканалах – контент, який створюється для щоденних новин, аналізується і потім його використовують для великих спецпроектів», – розповідає керівник телеканалу «Київ» Юрій Лященко.

Ще один масштабний проект, який знімається на телеканалі, поки носить робочу назву «1990-2020». Це своєрідний подарунок каналу собі на 25-річний ювілей, а також всім киянам. Планується зняти 30 серій, кожна з яких буде присвячена одному року, найбільш знаковим подіям, які тоді відбулися, хто був мером, які рішення приймалися та ін. Також глядачі дізнаються багато цікавої інформації. Наприклад, що на Південному мосту збиралися зробити ресторан. Але так і не вирішили, як підключити каналізацію, а найголовніше – як відвідувачі пішки добиратимуться до нього від початку моста. Автори фільму зустрілися з архітектором, який проектував Троєщину, і дізналися, що він думає з приводу сучасного вигляду цього району. А ще знайшли випуск газети «Вечірній Київ» з фотографією новонародженого немовляти і статтею з напуттям хлопчикові головного редактора. Більш того – телевізійники знайшли хлопчика, вже 30-річного чоловіка і дізналися, як склалася його життя.

«Найскладніше в зйомках цього проекту – те, що через карантин закриті бібліотеки. Вся ця історія не збереглася в інтернеті. А хочеться фізично помацати і подивитися на жовті сторінки київський газет», – розповідає сценарист проекту Олена Маслаченко.

Режисер проекту – Олексій Лябах. У фільмі використовуються архівні кадри телеканалу «Київ» і матеріали Центрального державного кінофотоархіву України ім. Пшеничного. Також в кожній серії знімається ведучий програми «Ранок по-київськи» В’ячеслав Соломка.