В новинах «Київ NewsRoom» вийде цикл сюжетів «Київ інтернаціональний» про життя етнічних громад столиці.

У кожній програмі «Київ інтернаціональний» буде розповідатися про те, як живеться представникам різних національностей в Києві, як їм вдається зберегти свою культуру і національні традиції, як до них ставляться українці, чи не тягне їх назад на батьківщину тощо.

Ідея проекту у автора програми, кореспондентки телеканалу Ніно Тодуа з’явилася ще під час святкування Дня столиці та Дня Києва. І завдяки шеф-редактору новин «Київ NewsRoom» Ірині Главацькій мрія журналістки здійснилася.

Вже знято випуски про єврейську громаду і кримських татар. Зараз ведуться переговори про допомогу з декількома посольствами. Зокрема, з японським. За словами Ніно Тодуа, здійснити подібний проект під час епідемії коронавірусу виявилося не так вже й легко. «Хотілося б, наприклад, побувати в сім’ях, побачити їх побут. Сьогодні мечеті закриті, а багато студентів поїхали додому, як тільки змогли», – говорить журналістка.

Заключний випуск спецпроекту «Київ інтернаціональний» буде присвячений грузинської громаді. Адже його автор – грузинка за національністю. До слова, її сім’я давно осіла в столиці України. Тут народилася Ніно і її сестра. А батько Давид Тодуа більшу частину життя прожив в Україні і є одним із засновників першої недільної грузинської школи, яка потім перетворилася в культурно-освітній центр «Іберіелі».

Перший випуск «Києва інтернаціонального» запланований на 10 серпня. Спецпроект буде виходити щодня протягом тижня в рамках новин «Київ NewsRoom».