Дивіться концерт на телеканалі «Київ» 30 січня о 19:00.

Коли декілька років тому на екрани вийшов художній фільм про легендарних Queen – «Богемна рапсодія» з Рамі Малеком в головній ролі, критика його сприйняла досить стримано. Утім, це не завадило Малеку отримати «Оскар». Але факт залишається фактом: тоді в кінотеатри потягнулися навіть ті, хто не був у них вже десятки років. Як результат – «Богемна рапсодія» стала найкасовішим біографічним фільмом в історії кінематографа.

Телеканал «Київ» пропонує подивитися оригінальних Queen – знаменитий концерт у Будапешті 1986-го року, де Фредді Мерк’юрі живий і на самому піку своєї слави.

Це був перший концерт західної рок-групи такого рівня на території соцтабору в розпал Холодної війни.

«Live in Budapest» вважається найякіснішим відео зі всіх концертів легендарного гурту. А все тому, що ця стрічка відразу готувалася до показу на великих кіноекранах і знімалася на 35 мм плівку. Концерт західного рок-гурту в державі соціалістичного ладу був настільки важливий для керівництва країни, що для зйомок була запрошена група з 15 кращих операторів під керівництвом режисера Яноша Жомболайа (Janos Zsombolyai).

Звукові доріжки створювалися для кожного інструмента окремо й зводилися для демонстрації на екрані, безпосередньо, за участю самих музикантів. Потім цей виступ назвали «Hungarian Rhapsody» – це гра слів між назвою «Угорської рапсодії» Ференца Ліста і одним із найвідоміших і найчастіше виконуваних хітів групи «Bohemian Rhapsody».

Не пропустіть півторагодинний легендарний концерт групи на телеканалі «Київ» у суботу 30 січня о 19:00.