Перехід каналу на HD-мовлення відбувся в понеділок, 14 червня.

Силами компанії «Космонова» сигнал телеканалу «Київ» у Full HD якості тепер доступний у мережах провайдерів кабельного телебачення та на ОТТ- і IPTV-сервісах.

Також у якості Full HD викладаються відео в соцмережах мовника й на сервісі YouTube. Окрім цього, на сайті Київ.Media можна подивитися трансляцію телеканалу у Full HD якості.

Наразі канал вивчає можливість вести HD-мовлення в ефірній цифровій мережі Т2 й на «супутнику», де мовник поки ще залишився в SD.

Цьогоріч телеканал «Київ» модернізував свій АСБ (апаратно-студійний блок) на базі технології Vizrt – Vizualization in Real Time. Цю систему використовують лідери світового телемовлення та лічені українські телеканали.

Vizrt відповідатиме за всю графіку каналу. Йдеться про погоду, трафік, термінову інформацію, анонсування, зворотній зв’язок із глядачами, інтеграція з сайтом та соціальними мережами. Також Vizrt автоматизує чимало робочих процесів, зекономить ресурси людей, оновлюватиме дані автоматично в онлайновому режимі, перераховуватиме графіку й підбиратиме потрібні шаблони оформлення.

Цікаво, що Vizrt інтегрований у новинну систему каналу Octopus, що дозволяє журналістам формувати сюжети з графічним оформленням відразу на своїх робочих місцях.

На етапі відбору в підсумковий шорт-лист мовника, за словами директора каналу Юрія Лященка, потрапило дві системи – Vizrt та «Маестро». Переміг Vizrt.

«Пропозиція Vizrt нас задовільнила насамперед своєю сумісністю з системою ньюзруму Octopus, із якою наразі працює канал. Однак і вартість теж відіграла свою роль. Нам вдалося зменшити первинну пропозицію майже удвічі. І головне – у нас революційно збільшився функціонал. Ми отримуємо інструменти, про які раніше навіть не мріяли. Далі значна частина сил піде навіть не на навчання персоналу, а скоріш на усвідомлення командою телеканалу всіх можливостей нового обладнання. Творцям тепер доведеться розширювати свою свідомість і професійні горизонти», – наголосив Юрій Лященко.

Зазначимо, що у квітні студія новин «Київ. NewsRoom» отримала нову сучасну відеостіну. Ця конструкція складається з 18 моніторів (6 на 3 моніторів розміром 7,5 на 2 метри) з можливістю одночасного показу 4 прямоефірних незалежних потоків інформації – наприклад, із місць подій у місті. До того ж із кореспондентами кожного з цих включень зможуть спілкуватися ведучі в студії.