Мовник швидко зорієнтувались у складній ситуації і першим серед вітчизняних телеканалів організував телеуроки.

Телеканалу «Київ» вручили подяку за оперативну організацію та проведення у своєму ефірі освітнього проекту «Відкритий урок» після оголошення карантину в країні. Подяку канал отримав від департаменту освіти та науки Київської міської держадміністрації під час щорічної педагогічної конференції, що пройшла 20 серпня.

Як тільки було прийнято рішення про карантин телеканал запустив власник проект телеуроків «Відкритий урок». Тож за час дистанційного навчання щодня на телеканалі «Київ» транслювали головні предмети для всіх школярів.

«Ідея народилась разом із департаментом освіти міста. Є такі проекти до яких ти йдеш все своє життя. Трапляється ось така ситуація в країні, постає виклик, який дозволяє продемонструвати всі твої можливості. Ризиків було багато, оскільки вчителі – не актори, вони не привикли до камери та софітів. Втім педагоги дуже добре впоралися – вони дуже добре знають свій предмет і вміють креативити», – говорить одна із ініціаторів проекту, очільниця «Радіо Київ – 98 FM» Наталія Лященко.

Тоді ж у березні довелось до проекту готуватись відповідально, а головне дуже швидко. Над «Відкритим уроком» на телеканалі «Київ» працювала команда головного режисера редакції власного виробництва Олени Полянни: Галина Жданова, Вікторія Бордуніс, Юлія Киба та Наталія Созанська.

«12 березня після термінової наради керівництва телекомпанії «Київ» з освітянами столиці було ухвалено рішення про запуск проекту «Відкритий урок». Розуміючи важливість і доцільність онлайн-уроків команда редакції власного виробництва доклала максимум зусиль до того, щоб вже 16 березня перші уроки вийшли в ефір. Все відбувалось оперативно, незважаючи на складність процесу, – розвідає Олена Полянна. – Хочу зауважити, що телеканал «Київ» перший розпочав трансляцію онлайн- уроків, ще до ухвалення такого рішення на державному рівні. Після спільної праці ми і зараз  підтримуємо дружні стосунки з вчителями Києва і думаємо що це не остання наша спільна робота».

Телеканал Київ - #ДивисьКиїв  Телеканал Київ - #ДивисьКиїв

 

 

 

 

 

 

Головне завдання було одне: зацікавити школярів і надати їм хорошу базу знань. «Наші вчителі відкрили себе по-іншому, показали свої таланти, що ми тепер переживаємо, щоб вони залишились у стінах своїх школах і залишились із своїми учнями. Бо ми вже маємо приклад, коли один вчитель змінив свою роботу: із вчителя – на керівника організації. Ми дуже раді за нього. І дуже раді, що наші діти скористались такими можливостями. А взагалі це була командна робота, бо не можна було одній людині зробити такий драйвовий проект», – говорить головний освітян Києва Олена Фіданян.

Голова профспілки освітян Києва Олександр Яцунь каже, що найскладніше було, і для вчителів, і для учнів – це вперше навчатись та викладати в онлайн-форматі. Втім «живі» емоції замінити важко, вони є значною частиною у вихованні, тому вчителі очікують повернення учнів 1 вересня. «Учні і вчителі заскучали за живим спілкуванням, адже школа – це живе спілкування. Через екран не можна передати душевне переживання. Наші вчителі робили все, що можливо в таких умовах, але всі вони в один голос говорять про те, що потрібно повертати дітей в класи і працювати в офлайн», – відмітив Олександр Яцунь.