На телеканалі «Київ» вийде революційний серіал «Майстри сексу» (Masters of Sex)

Можливо, хтось спитає: ну і що тут революційного? Телебачення давно досліджує тему сексу. Але насправді до виходу цього серіалу та й після нього ця тема ніколи не була центральною. Навіть якщо в назві використовувалося саме слово або його синоніми.

Раніше розповідали про взаємини, у кращому разі показували доволі відверті сцени близькості. Але так, щоб про природу сексу, про те, як саме чоловіки і жінки отримують задоволення, таке трапилося вперше. Причому, що характерно: не лише розважально, а й навіть для багатьох пізнавально. Більше того, вся знімальна група, включаючи акторів, потім в інтерв’ю неодноразово зізнавалася, що під час зйомок телесеріалу дізналися багато нового та корисного для себе.

До речі, в серіалі обговорюється не тільки звичайна сексуальна поведінка, але й досліджуються та показуються важливі проблеми: інцест, гермафродитизм, сексуальні дисфункції (жіночі та чоловічі: імпотенція, вагінізм, хворобливий статевий акт тощо).

«Майстри сексу» заснований на однойменній біографічній книзі письменника Томаса Майєра про доктора Вільяма Мастерса та його асистентку Вірджинію Джонсон – вчених-піонерів, які одними з перших зайнялися недослідженою до того темою людської сексуальності.

Мастерс вивчав цикл сексуальних реакцій людини. Він зайнявся цією темою в середині 50-х років минулого століття. На той час людство почало запускати ракети в космос, але слово секс, як і раніше, було табуйованим.

Як вчені вивчали сексуальні реакції організму людини? Так як ви не уявляли собі. Навіть спеціальне дилдо винайшли із вбудованою телекамерою, яку називали Уліссом. Так вони дослідили 14 тисяч оргазмів, провели сотні експериментів, спростували теорію Фрейда про жіночий оргазм і першими з’ясували про секс більшу частину того, що ми знаємо зараз. Основне завдання, яке вчені-сексологи поставили перед собою – це з’ясувати, що приносить людині велике задоволення під час сексу, і що саме в цей час відбувається в її мозку. І вважається навіть, що саме їхні роботи започаткували сексуальну революцію в Америці, яка потім сколихнула весь світ.

Серіал був двічі номінований на «Золотий глобус», отримав престижну премію «Еммі» та багато інших нагород. Головні ролі блискуче виконали Майкл Шин та Ліззі Каплан.

Події серіалу «Майстри сексу» розгортаються в 1956 році, коли успішний акушер і гінеколог Вільям Мастерс зустрів Вірджинію Джонсон, колишню співачку. Вони спільно опублікували дослідження, над яким інтенсивно і ретельно працювали протягом десяти років. Дане дослідження повалило всіх людей в шок, так як ламало всі принципи, на яких в той час ґрунтувалася сексуальність.

Це дослідження привертає до себе велику кількість людей. З найперших днів результати даного дослідження спростовують ряд парадигм і теорій про секс, які побутують роками. Після своїх досліджень Вільям Мастерс готовий внести в історію медицини революційний внесок.

У Мастерса та його асистентки Вірджинії Джонсон, яка вже двічі встигла одружитися і розлучитися, виникають складні стосунки, і не лише по роботі. Крім того Мастерсу і Джонсон доводиться долати численні упередження та хибні уявлення учасників експериментів та колег. У лабораторних дослідженнях беруть участь різні піддослідні, у тому числі: звичайні сімейні пари, повії, люди з нетрадиційною орієнтацією, проблемами в статевій сфері.

Картина вражає чудовими костюмами тієї епохи (красуня Джонсон вміла одягатися) і найдрібнішими подробицями реквізиту. Майже кожну деталь, що відповідала тому часу – від випуску газети The St Louis Sun 1957 року до пакетів з-під чіпсів та дитячих брязкальців – довелося створювати спеціально для зйомок.

«Найдивнішим нашим підприємством було створення Улісса, механічного пластмасового фалоса, що вібрує, який Мастерс і Джонсон використовували у своїх дослідженнях сексу у Вашингтонському університеті. Адже фотографій цього пристрою не залишилося, тому нам довелося запитати себе «Як могла виглядати ця штуковина, щоб виконувати призначену їй функцію?» – розповіла сценаристка серіалу Мішель Ешфорд.

І яким вийшов у результаті Улісс, ви зможете подивитись скоро на телеканалі «Київ».

Серіал виходив в 2013-16 роках на каналі Showtime, всього вийшло 46 серій, розділених на 4 сезони.

Телеканал Київ - #ДивисьКиївТелеканал Київ - #ДивисьКиїв Телеканал Київ - #ДивисьКиїв