В українській політиці налічується чимало прикладів сексизму.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сексизм в українській політиці – справа поширена та безкарна. Цьому є низка підтверджень. Наприклад, провальне голосування Верховної Ради за відсторонення нардепа Сергія Рудика за сексистські висловлювання.

Тоді Сергій Рудик висловився про колегу, як про «дівчинку тридцяти двох років, яку не варто слухати». За ці слова його мали б усунути від роботи в Раді на 5 сесій. Але таке рішення підтримали лише 195 нардепів. Відтак – висловлення Сергія Рудика зійшло йому з рук. До слова, сам нардеп не бачить нічого поганого у власних словах.

Ще один показовий випадок сексизму – висловлення спікера української делегації Тристоронньої контактної групи з питань Донбасу Олексія Арестовича під час одного з прямих ефірів. Тоді чоловік сказав, що деякі присутні «опустилися до рівня жіночого гуртожитку, ПТУ-шного такого». Однак ніхто нічого поганого в цьому не помітив, окрім Ірини Геращенко, відомої української політикині, яка пішла з прямого ефіру.

Відтак, можна побачити, що жінки, які вирішують іти в політику, часто зустрічаються з чималою кількістю перешкод на цьому шляху. Стереотипи про те, що «місце жінки на кухні та з дітьми», про те, що «жінки – слабка стать», герасмент, сексизм– найбільш поширені перепони, які доводиться долати жінкам. Однак, завдяки розголосу та визнанню наявносі таких проблем, поступово суспільна думка змінюється. Не останню роль у цьому процесі відіграє й кінематограф.

Наприклад, після приголомшливого успіху в 17 європейських країнах данського серіалу «Уряд», жінкам політикам почали більше довіряти. Головна героїня стрічки – 40-річна лідерка популістської партії Бірґітте Нюборґ неочікувано для всіх, та й навіть для себе, здобула перемогу на політичних виборах.

Після виходу серіалу, у 2011 році, уперше в історії Данії прем’єром стає жінка – Гелле Торнинґ-Шмитт. А 2019 року на прем’єрській посаді постає 40-річна Метте Фредериксен. Тобто, фактично, у Данії реалізовують сценарій «Уряду». Ба більше, Метте за час свого керування демонструвала себе як сильну та успішну лідерку, а її політика на початку пандемії викликала схвалення багатьох світових експертів.

Відтак, щоб якось вплинути на випадки сексизму, необхідно робити різні ситуації з неповагою до жінок публічними.

Серіал «Уряд» виходить на нашому каналі щодня по будням о 22:00 з повтором в 11:00 та 5-серійним марафоном у суботу в 16:00.