Тепер найточніші прогнози погоди – на телеканалі «Київ».

На телеканалі «Київ» прогнози погоди тепер ведуть професійні синоптики – співробітники Українського Гідрометеорологічного центру України Наталія Птуха і Олександра Хала.

У випусках можна дізнатися найточнішу інформацію по Києву і області на сьогодні і найближчу добу, ймовірність опадів у відсотковому співвідношенні, температурний тренд, синоптичну ситуацію, причини тієї чи іншої погоди, а також одними з перших отримати штормові попередження по столичному регіону і орієнтовний прогноз на 7 днів по столиці. В літній період глядачі прогнозу погоди отримають також інформацію про погоду і температуру води на курортах України.

Керівництво телекомпанії ще минулої осені звернулося до Гідрометцентру за допомогою в підготовці прогнозів погоди. І власне, всі ці місяці синоптики фактично працювали за кадром, допомагаючи з інформацією, редагуючи та ін. І ось недавно було вирішено повернутися до ідеї № 1 – вивести дівчат на екран.

«Погода – дуже важливий фактор, який впливає на повсякденне життя і плани глядачів. Причому більш безпосередньо, ніж інформація про курс долара», – вважає керівник телеканалу «Київ» Юрій Лященко.

Тепер робочий день Наталії та Олександри на телеканалі починається о 5 ранку. Вони виходять в прямий ефір щопівгодини в програмі «Ранок по-київськи», потім в новинах «Київ NewsRoom» в проміжку – з 13-ї до 14-ї і з 17-ї до 18-ї годин. Ще один випуск прогнозу можна подивитися у вечірньому випуску програми «Київ NewsRoom» о 21:00, але вже в запису.

«Дві роботи досить важко поєднувати, оскільки в Гідрометцентрі ми чергуємо подобово. Але було дуже приємно, тому що сьогодні телеканал «Київ» фактично єдиний бере інформацію з перших рук для щоденного інформування жителів столиці. Часто в ЗМІ її некоректно коментують або навіть дають застарілу, і при цьому посилаються на синоптиків», – розповідає Наталя Птуха.

Такий підхід до прогнозу погоди телеканал запозичив на Заході. В інших країнах метеослужби часто мають власні прес-центри, синоптики співпрацюють із засобами масової інформації та часто є ведучими прогнозів погоди на телебаченні.

На телеканалі «Київ» вирішили професійно підійти до питання. Тому, наприклад, Наталія Птуха і Олександра Хала вивчали, як прогнози погоди подаються на телебаченні Нью-Йорка.

Фото: Київ ТБ