Телеканал «Київ» ознайомився з відео, оприлюдненими в соціальній мережі TikTok, за участю ведучого програми «Київ. Ранок» В’ячеслава Соломки.

У ході службового розслідування, ініційованого керівництвом телеканалу, було з’ясовано, що створення та запис серії відео про українську мову – це ініціатива виключно В’ячеслава Соломки. Телеканал не має жодного відношення до створення цих відео.

На своєму Facebook автор вибачився. Він запевняє, що не мав на меті образити почуття людей. Відео, у якому в жартівливій формі порівнюються слова української та російської мов, не мало на меті висміяти українців чи українську мову. Відеозапис мав виключно розважальний характер.

Усі ці відео були розміщені лише на власній сторінці у TikTok В’ячеслава Соломки. Також повідомляємо, що вони не були розміщені на сторінці телеканалу «Київ».

Разом з тим вважаємо за потрібне вибачитися перед усіма, кого могли образити ці записи.

В умовах гібридної інформаційної війни, а також військової агресії на Донбасі, яку веде Російська Федерація проти України, невдалі жарти щодо української мови, її окремих слів чи фонетики є недоречними.

Ми також усвідомлюємо негативну моральну сторону цих відеозаписів. Відзняті кадри зачіпають чутливу тему для багатьох українців і можуть трактуватися двозначно, що мав передбачити автор цих відео.

Тому поки В’ячеслава Соломку відсторонено від ведення ефіру.

В інформаційній політиці наш мовник чітко притримується виключно проукраїнської позиції. Ми – один із небагатьох українських телеканалів, який проводить мовлення українською на всі 100%. Усі наші ведучі, зокрема й В’ячеслав Соломка, ведуть свої програми тільки українською. Дякуючи тому, що наш телеканал веде відкрите супутникове мовлення, ми подекуди отримуємо відгуки глядачів з окупованих територій, які вдячні нам за те, що ми одні з небагатьох українських каналів, які залишилися на супутнику, показуємо альтернативу.

Зауважимо, що в ефірі телеканалу «Київ» немає програм російською мовою. Наш телеканал обрав чітку проєвропейську позицію, ми транслюємо абсолютно нові сенси. Київ – це європейська столиця. Ми – єдиний телеканал України, який займається євроінтеграцією киян у своєму контенті. Зокрема – транслюючи європейські серіали, які відрізняються від російських своїм набором цінностей та повагою до глядача.

Абсолютно проукраїнським є також позиціонування іншого нашого мовника – «Радіо Київ – 98 FM». Ще в травні 2019-го наша радіостанція повністю відмовилася від російськомовних пісень, транслюючи у своєму ефірі виключно кращу західну музику та українськомовні пісні сучасних артистів. Ми, фактично, єдина радіостанція, що надає ефір молодим виконавцям, які творять європейську музику.