Учням школи допоможуть розвинути творчий потенціал і навчитися працювати з інформацією.

30 підлітків зможуть безкоштовно потримати мікрофон, почитати зі суфлера в студії та навіть записатися на камеру. Ба більше, юні таланти не просто доторкнуться до телевиробництва, а й спробують стати журналістами.

До слова, навчання буде безкоштовним, адже проект є переможцем Громадського бюджету.

«Із дитинства ще любила дивитися різні передачі й мала чітке уявлення, що в майбутньому хочу бути телеведучою або журналістом. Зараз хочу подивитися, як це все відбувається всередині й стати на крок ближчою до своєї мрії», – розповіла Анна Єршова, учениця Дитячої школи журналістики.

Анні зараз 16 років, але з професією вона визначилася ще в дитинстві. Про школу дізналася з соцмереж. Тепер їй цікаво, чи справді її уявлення про журналістику виправдаються.

Майстер-класи від досвідчених журналістів, робота зі суфлером і заняття з покращення дикції – далеко не все, що чекає на учнів. Тож сумувати точно не доведеться.

«Дорослим даємо теорію, адже розуміємо, що вони вже розглядають медіашколу як можливість залишитись у професії. Для дітей – це тільки знайомство. У них буде можливість побачити – цікаво їм це чи ні, пов’язувати в майбутньому із цим своє життя чи ні. Їм хочеться попрацювати з камерою, їм хочеться посидіти в студії», – зазначила Ірина Главацька, авторка проекту-переможця.

Пандемія, звісно ж, внесла корективи в запуск проєкту. Але й до неї легко призвичаїлись: теорія – онлайн, а практика – наживо.

«Розуміючи, що дітей зараз не можна збирати разом багато, ми будемо проводити так звані індивідуальні майстер-класи. Тобто діти по черзі будуть до нас сюди приїжджати, наприклад, упродовж цілої суботи. Організуємо майстер-клас із фотографування, хочемо ще організувати майстер-клас із роботі інстаграму», – додала Ірина Главацька.

Проект дебютує на Громадському бюджеті, але його доросла версія – Медіашкола «Київ ТБ» – успішно випустила вже 6 груп. Її найстаранніші випускники вже працюють на телеканалі «Київ».

У Дитячій школі поки готують лише перший випуск – 30 підлітків. До слова, її профінансували з міського бюджету. Проект отримав підтримку від киян і став переможцем Громадського бюджету. Тепер його автори планують подавати заявку знову.

Фото: скріншот