На телеканалі «Київ» навчатимуть майбутніх тележурналістів.

Телеканал «Київ» продовжує проект з підвищення медіаграмотності мешканців столиці і оголошує новий набір у медіашколу «КиївTV». Медіашкола «КиївTV» функціонує на базі телеканалу «Київ» і безкоштовно навчає своїх студентів принципам роботи медіа. Надсилати свої листи бажаючі можуть до 1 вересня через сторінку проекту у Facebook або на електронну пошту [email protected].

Автор ідеї та засновник школи журналістики «КиївTV» − головний редактор служби виробництво власних програм Олена Яструбенко.

Проект планує продовжити свою роботу і в 2021 році. Цього року його подано на участь в Громадському бюджеті на 2021-й. Вже втретє киянам пропонують підтримати цю ініціативу.

Якщо кияни проголосують за проект, то це вже буде третій навчальний рік. За минулий рік, наприклад, було проведено три курси по три місяці кожен. Знання отримали 45 студентів. А найкращі вже працюють на телеканалі «Київ». В цьому році відбудуться ще 2 курси, на кожному з яких навчатимуться по 15 слухачів.

У медіашколі «КиївTV» курс читають професіонали – практики, які багато років створюють телевізійний контент, як на телеканалі «Київ», так і на інших.

Головна мета, яку перед собою ставлять викладачі, – підвищення медіаграмотності в цілому. А також – сміливо заявляють викладачі школи, – вони готові навчити азам своєї професії всіх, незалежно від освіти, віку і сфери діяльності. Серед випускників школи є лікарі, студенти вишів, дизайнери, військовослужбовці, домогосподарки і викладачі.

За час навчання студенти отримують практичні навички, а не тільки теорію. Кожен студент закінчуючи школу зможе відразу приступати до роботи, тому що на практиці пройде всі етапи створення контенту.

Кількість занять – 40 годин на місяць. Теоретичні заняття з тележурналістики складають 30% від запланованих. Практичні заняття з виробництва телепродукції – 70% від запланованих. Під час занять, як теоретичних, так і практичних, студенти навчатимуться: пошуку тем, написанню текстів для різних телевізійних жанрів від репортажу, інтрев’ю до текстів промороликів; організації зйомок; пошуку матеріалу та спікерів для сюжету; роботі на знімальному майданчику під час зйомок сюжетів (в тому числі як співпрацювати з оператором та режисером); монтажу; роботі в кадрі (прямі включення, написання стенд-апів, ведення інтерв’ю тощо).

Крім того студенти дізнаються професійні позакадрові аспекти створення телебачення від зовнішнього вигляду журналіста/ведучого до того як правильно побудувати запитання, аби отримати від інтерв’юера відверті відповіді.

Нагадаємо, що нинішня кампанія голосування «Громадський бюджет-2021» буде вже п’ятою в столиці і стартує 17 серпня. В 2021-му році буде виділено рекордну суму – 170 мільйонів гривень. Бажаючі підтримати проект № 352 «Медіашкола «КиївTV» можуть проголосувати, перейшовши посиланням.