Мовник став інформаційним партнером заходу.

У четвер, 3 вересня, вперше у столиці відбудеться Київський Форум рівних прав і можливостей. Захід має на меті сформувати порядок денний для столиці, що взяла зобов’язання використовувати свої повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності громадян. Телеканал «Київ» транслюватиме захід у прямому ефірі.

Впровадження принципу рівних прав та можливостей є однією з важливих умов європейської інтеграції України, виконання міжнародних зобов’язань, зокрема Цілей Сталого Розвитку до 2030 року. Органи місцевого самоврядування прагнуть максимально ефективно використовувати доступні їм інструменти досягнення рівності серед громадян. Для багатьох міст спільною платформою дій стала Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Мери європейських столиць, міжнародні представництва та організації презентують політики і практики досягнення рівності, обговорять нові виклики, пов’язані із пандемією COVID-19.

Відбудуться такі дискусійні платформи:

  • Рівні права і можливості – чому це важливо у житті країн і місцевих громад;
  • Ефективні практики протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству;
  • Гендерні наслідки covid-19 та шляхи їх подолання у місцевих громадах;
  • Жінки в туризмі: нові виклики та можливості.

Захід пройде з дотриманням усіх карантинних вимог. Планується онлайн-трансляція.

Ініціаторка проведення форуму – Марина Хонда, заступниця голови КМДА, яка приділяє увагу розвитку партнерства та впровадження успішних практик європейських столиць, запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечення соціальних прав.

Телеканал «Київ» спеціально до форуму запустив цикл з семи сюжетів про впровадження рівності в семи містах Європи, які вийдуть в рамках програми «Київ NewsRoom». Також сюжети будуть продемонстровані на форумі.

Нагадаємо, столиця України підписала Європейську хартію рівності в листопаді минулого року. Сьогодні до Європейської хартії рівності приєдналося 36 країн світу. Її розробила у 2004 році Рада європейських муніципалітетів і регіонів. Хартія допомагає органам місцевого самоврядування досягати рівності у громадах завдяки ідентифікації та мінімізації ризиків дискримінації за будь-якими ознаками — статі, раси, етнічного чи соціального походження, генетичних особливостей, мови, релігії чи переконань, політичних або інших поглядів, належності до національних меншин, майнового стану, місця народження, інвалідності, віку або сексуальної орієнтації.